
Проблемно-пошукова група “Debating Society” була створена у 2021 році для розвитку навичок критичного мислення, висловлення й аргументації власної точки зору та переконання аудиторії у студентів кафедри англійської мови (Керівники: Гнатковська О.М., Соловйова О.В., затверджено на засіданні кафедри англійської мови № 8 від 27.08.2021р.).
Крім вмінь формулювати переконливі аргументи й відстоювати їх і, водночас, сприймати контраргументи колег та спонтанно пропонувати відповіді на запитання під час дискусії, робота у групі зосереджена на розвитку так званних “soft skills”.
Керівникі групи пропонують до розгляду теми зі сфери особистих, професійних та методологічних гнучких навичок, що забезпечує
комплексний підхід до розвитку загальних та фахових компетентностей студентів.
Список тем:
Список засідань
Засідання проблемно-пошукової групи “Debating Society” 14 березня 2025 року було присвячено темі стосунків і прийняттю непростих рішень. Студенти виступали у ролі ведучих колонки порад місцевої газети і шукали можливість пропонувати поради делікатним та ненав'язливим способом
На заключному засіданні "Debating Society" в 2024 році ми провели захоплюючі дебати на тему: "Який монстр Хеллоуїна повинен жити серед людей: вампіри, зомбі, відьми, привиди, Джеки О’Лантерни чи перевертні?"
Студенти гаряче обговорювали переваги та недоліки кожного монстра, аналізували їхні потенційні впливи на наше суспільство.
Не пропустіть наступні дебати, де ми обговоримо ще більш захоплюючі теми!
3 жовтня 2024 року відбулося перше засідання проблемно-пошукової групи "Debating Society" у 2024-2025 навчальному році. Учасники мали можливість ознайомитися з основними принципами формату Speed Debating та структурою побудови виступів. Студенти відпрацьовували навички формулювання чітких тверджень, аргументації своїх позицій, а також активного слухання і відповіді на думки опонентів. Завдяки їхній активній участі та бажанню вчитися, дискусії вийшли продуктивними, а обговорення – насиченими цікавими ідеями.
Були обговорені такі важливі теми:
-
Пріоритизація економічного зростання: Чи варто Україні віддавати перевагу швидкому економічному зростанню, навіть якщо це вимагатиме тимчасових жертв у сфері соціального захисту?
-
Міжнародна співпраця: Що важливіше для України – посилена міжнародна інтеграція та співпраця чи розвиток власних національних ініціатив?
-
Економічне зростання та гендерна рівність: Чи можливо досягти одночасно економічного зростання та гендерної рівності, чи завжди будуть необхідні компроміси?
-
Вища освіта: Що краще – зробити вищу освіту обов'язковою чи залишити її факультативною?
Тема: "Чи мають студенти право надсилати повідомлення своїм викладачам?"
На засіданні, яке відбулося 2 травня 2024 року, студенти активно обговорювали питання про можливість студентів надсилати повідомлення своїм викладачам. Обговорення було побудоване на основі аргументів за та проти, а також на власному досвіді та переконаннях учасників.
Деякі студенти висловлювали думку, що надсилання повідомлень викладачам може сприяти зручності та ефективності комунікації, зокрема в ситуаціях, коли студентам потрібна додаткова допомога або консультація. Інші студенти зауважували, що це може порушувати межі професійного стосунку між студентом і викладачем та заважати нормальній роботі.
Після обговорення учасники отримали свої сертифікати за успішне завершення курсу. Засідання завершилося позитивно, і студенти продемонстрували високий рівень зацікавленості та активності в обговоренні даної теми.
Тема: Чи університетська освіта збільшує тривогу серед студентів та спричиняє проблеми з психічним здоров'ям?
Засідання відбулося відповідно до плану 14 квітня 2024 року. Під час засідання студенти обговорювали вплив університетської освіти на психічне здоров'я. Обговорення було побудоване на основі дебатів за та проти, а також на аналізі аргументів і досвіду попередніх засідань.
Студенти висловили різноманітні думки та погляди на дану тему. Деякі студенти підтримували думку про те, що університетська освіта може викликати тривогу та проблеми з психічним здоров'ям через велике навантаження та стресові ситуації, зокрема під час екзаменів та дедлайнів.
Після обговорення студенти отримали зворотній зв'язок щодо їхніх виступів та отримали настанови для подальшої роботи над промовами на наступну тему, зокрема вмінню формулювати питання.
Засідання завершилося успішно, і студенти показали високий рівень зацікавленості та активності в обговоренні даної теми.
Метою засідання 7.03.2024 було провести дебати за визначеною структурою на тему «FOMO versus JOMO». Спочатку студенти переглянули приклад дебатів клубу Oxford Union для кращого розуміння ведення частини «питання-відповіді». Потім кожна група по черзі презентувала свої аргументи за чи проти на тему «FOMO versus JOMO». Після виступу команди-суперники задавали один одному запитання, намагаючись спростувати аргументи іншої команди. В кінці кожна команда зробила підсумок. Крім того, студенти отримали зворотній зв’язок та настанови для оформлення промов (Cohesion and Coherence Means) на наступну тему.
Метою засідання 13.11.2023 було провести дебати за визначеною структурою на тему «Toxic genius in the team: yes or no». Спочатку студенти переглянули приклад дебатів клубу Oxford Union для кращого розуміння ведення частини «питання-відповіді». Потім кожна група по черзі презентувала свої аргументи за чи проти на тему «Toxic genius in the team: yes or no». Після виступу команди-суперники задавали один одному запитання, намагаючись спростувати аргументи іншої команди. В кінці кожна команда зробила підсумок. Крім того, студенти отримали зворотній зв’язок та настанови для оформлення промов (Cohesion and Coherence Means) на наступну тему.
9 жовтня 2023 року відбулось перше в 2023-2024 нр засідання проблемно-пошукової групи “Debating Society”. Під час засідання студенти ознайомилися з основними принципами проведення дебатів і структурою виступу на дебатах, навчилися формулювати власні твердження й аргументувати думки, слухати та відповідати на аргументи інших учасників. Активна залученість та бажання навчатися призвели до продуктивних обговорень і висловлення цікавих ідей.
Ми вдячні всім учасникам за їхній внесок у це засідання.